event burgee venue burgee

SOUTH STAFFS SAILING CLUB

CALF HEATH TROPHIES 2017

Firefly Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 4, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName PY R1
 
R2
 
R3
 
Nett
1st (A) FIREFLY 1 Hateley A Hateley O 1165 1 1 5 DNC 2
2nd (A) FIREFLY 2 Czartolomna K Peterson M 1165 2 2 1 3
3rd (A) FIREFLY 3811 Haldane R Haldane M 1165 5 DNC 3 2 5
4th (A) FIREFLY 3750 Jakeman D Jakeman L 1165 3 5 DNC 5 DNC 8

GP14 Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName PY R1
 
R2
 
R3
 
Nett
1st (A) GP14 14110 Young D Hale R 1128 1 1 1 2
2nd (A) GP14 14097 Edwards T Heath D 1128 2 3 2 4
3rd (A) GP14 14119 Hicklin R Hicklin J 1128 6 2 4 6
4th (A) GP14 13904 Warburton M Croxford J 1128 3 4 3 6
5th (A) GP14 14139 Fleming D Fleming S 1128 4 5 5 9
6th (A) GP14 14028 Edge J Jones G 1128 5 6 10 DNC 11
7th (A) GP14 14018 Morgan D Hodgkins R 1128 7 7 6 13
8th (A) GP14 13423 Ashworth J Jones C 1128 10 DNC 8 7 15
9th (A) GP14 13893 Fairhurst P Croxford D 1128 10 DNC 10 DNF 10 DNC 20

Lark Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 9, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName PY R1
 
R2
 
R3
 
Nett
1st (A) LARK 2501 Kearney R Birch L 1069 1 1 10 DNC 2
2nd (A) LARK 2261 Goss J Mackley E 1069 2 4 1 3
3rd (A) LARK 2525 Billington J Billington S 1069 3 2 2 4
4th (A) LARK 2526 Evans M Evans H 1069 10 DNC 3 3 6
5th (A) LARK 2532 Hotchkiss T Hotchkiss B 1069 5 6 4 9
6th (A) LARK 2499 Nichols M Waymont C 1069 4 7 5 9
7th (A) LARK 2468 Bailey S Hatfield A 1069 6 5 10 DNC 11
8th (A) LARK 2524 Owen M Hartness L 1069 8 9 6 14
9th (A) LARK 2493 Alexander R Dawson C 1069 7 8 10 DNC 15

OK Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName PY R1
 
R2
 
R3
 
Nett
1st (A) OK 2128 Stewart A   1290 2 1 4 DNC 3
2nd (A) OK 2124 Croxford W   1290 1 4 DNC 4 DNC 5
3rd (A) OK 2092 Blocksidge J   1290 3 4 DNC 4 DNC 7

Solo Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 5, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName PY R1
 
R2
 
R3
 
Nett
1st (A) SOLO 5003 Bottomley P   1151 3 1 1 2
2nd (A) SOLO 5434 Finney S   1151 2 5 DNF 2 4
3rd (A) SOLO 5051 Bower G   1151 5 2 4 DNF 6
4th (A) SOLO 4974 Goodhead P   1151 1 6 DNC 6 DNC 7
5th (A) SOLO 4352 Williams C   1151 4 5 DNF 6 DNC 9

Topper Fleet

Sailed: 3, Discards: 1, To count: 2, To qualify: 1, Rating system: PY, Entries: 3, Scoring system: Appendix A
Rank Class SailNo HelmName CrewName PY R1
 
R2
 
R3
 
Nett
1st (A) TOPPER 35088 Morgan F   1290 1 1 4 DNC 2
2nd (A) TOPPER 46467 Temple T   1290 2 3 1 3
3rd (A) TOPPER Pink Anderson C   1290 3 2 2 4



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com